Ocenění vozů

Ceny ojetých aut stanovujeme podle mnoha kritérií. Každý vůz je proto třeba posuzovat individuálně. Při výkupu aut se zaměřujeme především na počet ujetých kilometrů, stáří vozidla, výbavu. Na cenu auta má však vliv také poptávka po daném modelu i aktuální ceny na trhu v ČR i okolních zemí.

Prvním krokem je kontrola dokladů. Soustřeďuje se na ověření údajů v technickém průkazu. Především musíme zjistit, zda nebyl vůz havarován a zda jste jeho skutečným majitelem.  Pokud majitelem nejste, prodat vůz můžete i v tomto případě. Ale budete potřebovat notářsky ověřenou plnou moc majitele, jež je zapsaný ve velkém technickém průkazu.
Následuje prověření jízdních vlastností testovací jízdou trvající asi 10 minut.  Proběhne kontrola nejen jízdních vlastností, ale také funkčnosti všech systémů vozu. Součástí je také ověření příslušenství ve výbavě prodávaného vozu.

Ověření legálnosti původu vozu a stav najetých kilometrů probíhá pro urychlení průběhu výkupu, zatímco vy jste na testovací jízdě. Ověříme, zda váš vůz absolvoval technické kontroly, zda sedí počet najetých kilometrů a  zda není vůz zatížen půjčkou či leasingem. Jestli vůz není předmětem exekuce a v neposlední řadě zda se VIN kód shoduje s údaji v technickém průkazu. K prověření původu vozu využíváme také databázi odcizených vozů.

Servisní prohlídka následuje ihned po návratu z testovací jízdy. Důkladně se kontrolují možné závady nebo opotřebení. Zjišťuje se také, jaké opravy a servis bude zapotřebí, aby se mohl stát prodejným v našem autobazaru AUTO-VYHYBKA. Součástí servisní prohlídky může být také kontrola využívající moderní diagnostická zařízení, abychom odhalili případné závady, nefunkčnost a rizika, jež nejsou na první pohled viditelná.

Návrh ceny vyplývá ze všech provedených kontrol a zkoušek. Tyto informace ještě doplňujeme o podstatné údaje o vašem voze, jako je stáří, najeté kilometry, výbava, barva atd. Cena může být ovlivněna také vnějšími faktory, jako jsou poruchovost typu vozu, množství a cena podobných vozů na trhu a především zájem zákazníků o tento model. Přesto se vám vždy snažíme nabídnout férovou cenu. 

Poté vám bude předložena dohoda na navrhovanou cenu vozu. Na námi navržených cenách se shodneme s naprostou většinou našich klientů.

Vyplacení peněz může proběhnout jak v hotovosti tak převodem na účet. K výkupu vozu vytvoříme kupní smlouvu, v níž máte shrnuty všechny náležitosti. Veškeré další formality a administrativní záležitosti vyřídíme za vás.
Autobazar Praha 9

Kostelecká 1410

196 00 Praha 9

Tel.: 724 888 700

E-mail: info@auto-vyhybka.cz

Otevírací doba autobazaru

pondělí - pátek: 9:00 - 18:00

sobota: 9:00 - 13:00 (dále po tel. dohodě)

neděle: po tel. dohodě

Napište nám!

 
TOPlist