Jak správně vybrat ojetý vůz

klasický ojetý vůz Mercedes

 1. Zkontrolujte doklady a základní identifikátory ojetého vozu

  • Je zcela nezbytné, aby VIN, č. motoru, č. typu motoru i barva ojetého vozu souhlasily s údaji uvedenými v technickém průkazu!
 2. Ověřte legální původ ojetého vozu

 3. Jak se nestát obětí podvodu?

  • Vozidlo může být zatížené leasingem nebo zástavním právem. Abyste se nestali obětí podvodu, je třeba zjistit, zda ojetý vůz není ve vlastnictví třetí osoby. Některé údaje zjistíte z technického průkazu, ale na některé přijde pouze odborník.

  • Zkontrolujte technický průkaz - v minulosti se do technického průkazu zapisoval pouze držitel vozidla, nikoli jeho majitel. Tato skutečnost ještě dnes působí problémy, protože můžete zakoupit ojetý vůz od držitele uvedeného v technickém průkazu, ale majitelem může být úplně jiná osoba, např. leasingová společnost.
ojetý vůz volvo

Všechny tyto nezbytné věci za Vás náš autobazar rád zařídí.
Jak postupovat, když už máte vůz vyhlédnutý?

 1. Pokud máte ověřený původ ojetého vozu, můžete se pustit do kontroly jeho technického stavu

  • pečlivě si ojetý vůz obejděte a zkontrolujte karoserii, jestli nejeví známky opravy po havárii. Pokud vůz byl havarovaný, měl by Vám to autobazar oznámit předem. Vizuální kontrolu doporučujeme doplnit o kontrolu hloubky barvy.

  • při prohlídce na rampě se zaměřte na kontrolu motorové části podvozku a také se ujistěte, že jsou v pořádku brzdové kotouče. S kontrolou Vám může pomoci mechanik našeho autobazaru

  • důkladně si prohlédněte interiér ojetého vozu. Podle stupně opotřebení interiéru, jak se předchozí majitel o auto celkově staral

 2. Nejpříjemnější a zároveň rozhodující částí návštěvy autobazaru je testovací jízda vybraným ojetým vozem. Poslouchejte zvuk motoreu při startování a chodu, důležitým znamením je také hlučnost kol a ložisek. Sledujte, jak auto drží stopu v zatáčkách a jestli ochotně brzdí. Stačí jen krátká testovgací jízda a poznáte také přibližný stav spojky a řazení, které jsou u ojetých vozů občas problémem.

 3. Před samotnou koupí si vyžádejte všechny klíče, servisní knížku a návody, abyste měli jistotu, že je vše v pořádku

 4. Jak a kde kupovat
  • Pokud chcete dobře vybrat, výběr a koupě ojetého vozu Vás bude stát spoustu času i energie. Pokud máte přístup k internetu, určitě ho využijte. Můžete vybírat z tisíců aut, aniž byste se zvedli ze židle. Vyhnete se tak amatérům, soukromým dovozcům a podvodníkům, kteří parazitují na neinformovanosti klientů. Na internetu naleznete u většiny vozů také jejich fotografie a detailní popisky. Přehledně a rychle porovnáte cenové rozdíly mezi jednotlivými druhy a typy vozů, počty najetých kilometrů, stáří atd.
  • Ojetý vůz rozhodně kupujte jen u prodejce s kvalitním zázemím, jako máme u nás v autobazaru AUTO-VYHYBKA. Pokud můžete, vezměte s sebou automechanika, rozhodně se nebudeme názoru objektivního odborníka bránit.

V našem autobazaru máte jistotu nejen původu vozu, ale i férového a solidního jednání. Těšíme se na Vás na naší výstavní ploše v Kostelecké ulici 1410 na Praze 9!
Autobazar Praha 9

Kostelecká 1410

196 00 Praha 9

Tel.: 724 888 700

E-mail: info@auto-vyhybka.cz

Otevírací doba autobazaru

pondělí - pátek: 9:00 - 18:00

sobota: 9:00 - 13:00 (dále po tel. dohodě)

neděle: po tel. dohodě

Napište nám!

 
TOPlist