Zmizí neomezená rychlost z německých dálnic autobahn?

Datum 04.03.2019

Zmizí neomezená rychlost z německých dálnic autobahn?

Zmizí neomezená rychlost z německých dálnic autobahn?

Autobahn jsou synonymem rychlosti a kvality. Mnoho řidičů je bere jako jakýsi závodní okruh, kde mohou naplno vyzkoušet sílu svého vozu. Že by tomu byl konec?

Německo čelí již dlouhodobě tlaku Evropské unie kvůli dopravním emisím. Spolkoví politici proto uvažují o zrušení neomezené rychlosti na dálnicích a zavedení limitu 130 km/h. Tak je to ve většině evropských zemích, včetně u nás. Podle agentury Reuters ani to ale nebude stačit. Německu je mimo zavedení rychlostního limitu na dálnicích doporučeno několik dalších implementací.

Jak snížit emise?

Například zvýšení daní na palivo (od roku 2023) a zrušení daňových úlev pro auta jezdící na diesel. Tyto opatření by prý měly k významnému snížení emisí stačit. Zároveň se také volá po větším prodeji elektrických a hybridních vozidel, které zatím v Německu moc populární nejsou. Dalším zajímavým nápadem je určitě nabídka MHD v městech a obcích zcela zdarma. To má snížit počet soukromě vlastněných vozidel.

Už na začátku roku 2018 došlo k zákazu používání konkrétních dieselových vozidel v  městech jako Düsseldorf a Stuttgart. Nyní se ale počítá také s velkými průmyslovými městy jako Hamburk, Mnichov a metropolí Berlín.

Různá dopravní omezení v ulicích jsou také testována v městech jako Bonn, Essen nebo Mannheim. Evropská komise si ale stále myslí, že postupné snižování emisí oxidů dusíku je nedostatečně rychlé a Německu tak hrozí žalobou.

Realita

Obecně se ale předpokládá, že většinu těchto zákonů se najednou protlačit nepodaří. Politici se bojí, že by se mezi řidiči mohla zvednout velká nespokojenost. Stejně tak vládne strach o stav německého auto průmyslu, jež je národní chloubou a jedním z nejsilnějších na světě. Ostatně legendární vozy německé produkce můžete najít i v našem autobazaru.

 Autobazar Praha 9

Kostelecká 1410

196 00 Praha 9

Tel.: 724 888 700

E-mail: info@auto-vyhybka.cz

Otevírací doba autobazaru

pondělí - pátek: 9:00 - 18:00

sobota: 9:00 - 13:00 (dále po tel. dohodě)

neděle: po tel. dohodě

Napište nám!

 
TOPlist