Novinky z Autosalonu Ženeva

Datum 14.03.2018

Novinky z Autosalonu Ženeva

Jako milovníci aut jistě víte, že ve Švýcarsku právě probíhá nejznámější evropský (a zřejmě i světový) autosalon – Autosalon Ženeva. Jedná se o 88. ročník této obrovské události, kterou můžete navštívit až do 18. března ve veletržním komplexu Palexpo, Grand-Saconnex. Pojďte se s námi mrknout na to nejzajímavější.
 

V Ženevě je představováno velké množství nových modelů aut. Nejvíce nás prozatím zaujala „jedovatě“ zelená Škoda Vision X. Na nejnovějším konceptu malého crossoveru pracovali nejen designéři, ale i skláři. Vnitřky světel jsou u konceptu vybroušené z křišťálu. Vision X má ze skla také celou masku chladiče a některé prvky v interiéru. Zajímavostí je, že auto nemá na zádi tradiční logo značky, ale jméno Škody vyskládané přes celou šířku víka kufru.
 

Značky také představují spoustu modelů elektromobilů. Například Jaguar je první konvenční značkou, která se rozhodla porazil konkurenční Teslu. Elektromobil I-Pace má speciální konstrukci s bateriemi v podlaze a pohon všech kol. Ta roztáčí rovných 400 koní.

Tento trend následuje i Škoda. Prvního plně elektrický modelu bude nečekaně nejmenšímu model značky, Citigo.

Prodejním trhákem zase bude čtyřválcová Mazda 6. V českých prodejích má podíl více než

50 % přestože se prodávala jen v nejdražším provedení. S nejnovějším faceliftem se automobilka rozhodla unikátní motor nabídnout i v nižších výbavách, navíc jen za symbolický příplatek.

Proběhla také volba o evropský automobil roku 2018. Tím se stalo luxusní kompaktní SUV Volvo XC40. Tato volba je poněkud překvapivá, protože porota ocenila jako nejlepší vůz stroj kategorie SUV teprve podruhé v historii – a to hned podruhé za sebou (loni zvítězil Peugeot 3008).

A pokud po těchto novinkách máte chuť projet se ve vlastním novém autě (i když v modelu z Ženevy to asi nepůjde), podívejte se na naši nabídku. Máme třeba skvělou Mazdu 6 2.2D Skyactiv.

 Autobazar Praha 9

Kostelecká 1410

196 00 Praha 9

Tel.: 724 888 700

E-mail: info@auto-vyhybka.cz

Otevírací doba autobazaru

pondělí - pátek: 9:00 - 18:00

sobota: 9:00 - 13:00 (dále po tel. dohodě)

neděle: po tel. dohodě

Napište nám!

 
TOPlist